III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Polska Ludowa” 1944-1989. Geneza – Stabilizacja – Kryzys – Upadek odbyła się 12 maja 2018 r. w ECOTECH-COMPLEX Centrum Analityczno-Programowe dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku w Lublinie.
Uczestnikami Konferencji było 23 przedstawicieli 12 ośrodków naukowych z całej Polski. W akademickim gronie naukowców i pasjonatów historii, mieliśmy okazję przysłuchać się tematom poruszającym okres „Polski Ludowej” zarówno pod względem życia codziennego Polaków w analizowanym okresie, ówcześnie ukazującej się prasy i literatury, a także polityki oraz decyzji mających bezpośredni wpływ na społeczeństwo i otaczającą je rzeczywistość.

ArrowArrow
Slider

Autor zdjęć: Monika Stępniak – fotoMI

Konferencję uświetnił wykład Gościa Honorowego Pani Anny Fic-Lazor, pt. „Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Galeria Sztuki Socrealizmu – historia i współczesność”.
Konferencja została pozytywnie przyjęta przez zgromadzonych Uczestników oraz Komitet Naukowy. To utwierdza nas w tym, że działania Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i aktualnej, ważnej naukowej tematyce. Dlatego już teraz, zapraszamy Państwa do udziału w czwartej edycji Konferencji. Więcej szczegółowych informacji zostanie podane wkrótce!


Jeśli chcesz na bieżąco otrzymać powiadomienie dotyczące organizowanej Konferencji, zostaw proszę swojego maila w formularzu poniżej.
III Ogólnopolska Konferencja Naukowa
„Polska Ludowa” 1944-1989. Geneza – Stabilizacja – Kryzys – Upadek. Abstrakty

Redakcja:
Beata A. Nowak
Monika Maciąg
[link]

Nad przebiegiem obrad czuwał Komitet Naukowy w składzie:

Dr Łukasz Lewkowicz Zakład Myśli Politycznej
Wydział Politologii
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Dr Dorota Litwin-Lewandowska Zakład Filozofii i Socjologii Polityki
Wydział Politologii
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Anna Fic-Lazor Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął:
• Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski

Organizatorem konferencji była:
• Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL

Facebook